Časté dotazy: 

Jak dlouho permanentní make up vydrží??

Permanentní make up vám vydrží 2-3 roky. Používáme ty nejlepší německé barvy které jsou určené na obličej.  Po dvou letech je vhodné nechat si permanentní make up  takzvaně "oživit". To je velká výhoda pokud se změní móda a budete chtít jiný tvar. Pokud  má někdo permanentní obočí 5 a více let je s největší pravděpodobností vytetované tetovacím inkoustem. Ten v našem studiu zásadně nepoužíváme. Klientky které i u nás udělají PM si mohou přijít barvu "oživit" do dvou let od aplikace za zvýhodněnou cenu 1500 Kč 

Kolik stojí "korekce" obočí a je vždy nutná??

Permanentní make up se provádí ve dvou fázích. Po první aplikaci se kůže musí nechat měsíc vyhojit a zregenerovat.  Druhá fáze (můžeme jí nazvat i korekcí) a při té se může tetování ztmavit nebo doplnit části  které se vyhojily v první fázi, Někdy se může stát, že není třeba druhé fáze korekce. Ale je nutné před tetováním s ní počítat. Druhá fáze se provádí nejdříve po měsíci, ale nejdéle do dvou měsíců po aplikaci. 

Jaký je rozdíl mezi metodou  pudr efektu a microbladingu ?

Metoda pudr efekt nebo také ombré obočí je vystínované obočí. Jde tedy o autentické "vykreslení" pudr efektu, tedy dá se rozptýlit do ztracena. Výsledný efekt je přirozený a kompaktní i po vyhojení. Celé procedura se provádí pomocí strojku na permanentní make up a speciální nano jehlou. Tato metoda není téměř bolestivá. Pudrový efekt má delší trvanlivost než microblading, vzhledem k tomu, že je prováděn strojkem jehla proniká hlouběji do kůže ale je daleko šetrnější než čepelkování. U správně vytetované pudrové obočí by nemělo být na první pohled jasné že jde o tetovaní rozhodně by nemělo vypadat jako jednolitá ostře ohraničená linka což byl trend před třiceti lety. Velkou výhodou této metody je, že není ve srovnání s čepelkami bolestivá a není třeba se bát, že by kůže bude zjizvená a je tedy možné pudr efekt bez problému opakovat.


Metoda microbladingu nebo také čepelkování, vláskování patří v současnosti mezi velmi žádané služby. Tato metoda vznikla v třicátých letech minulého století kdy si čínské chudé ženy řezaly obočí žiletkou a vetřely si do takto vzniklých ran popílek. Dnes se tato metoda stala sofistifikovanejší a komerčně velmi zajímavá, místo žiletek se používají jednorázové ostré čepelky a místo popílku barva podstata však zůstává stejná. Jedním argumentů stylistek které preferují tuto metodu je, že obočí vypadá velmi přirozeně. Ano, obočí vypadá po aplikaci opravdu velmi přirozeně, ale zdůrazňuji, že přirozeně čepelkování vypadá právě pouze po aplikaci. Všechny fotografie které jsou zveřejněny na internetu jsou pořízeny ihned o aplikaci. Při procesu hojení se rozpohybují podkožní destičky epidermisu a ostré čárky se po čase (měsíc a více) rozpijí a vznikne nepravidelné zbarvení. Dobré výsledky po vláskování můžou očekávat pouze klientky nad 60 let kdy kůže nedosahuje už takové pružnosti. Dovoluji si tvrdit, že metoda čepelkovaní je výhodná zvláště pro stylistku - není nutné mít tetovací stroj, čepelky za pár korun a práce je hotová za hodinu. Dalším nedostatkem této metody je , že se vlastně jedná o řezné rány a lze tedy předpokládat, že vzniknou jizvy. Pokud se pro metodu čepelkování rozhodnete pokuste se ve svém okolí najít klientky které s tímto zákrokem jsou spokojené i po půl roce a nebo po své taterce chtějte fotky jejích klientek po půl roce a nepřijímejte jako relevantní fotografie těsně po zákroku.

Po uvedení těchto argumentů je tedy zřejmé, že naše studio preferuje pudr efekt neboli ombré obočí.

Pokud se, ale i tak rozhodnete pro metodu čepelkování jsme ochotní vám tuto metodu udělat, ale s korektním vysvětlením které máme podložené praxí co tato procedura obnáší. 

Přikládám odkaz na video velmi špatně aplikovaného microbladingu: 
https://www.facebook.com/paola.cervantes0815/posts/10156401233305152

Jak tmavé budu mít obočí??
Černá barva se na obočí zásadně nepoužívá: Pracujeme se špičkovou  německou firmou Long Time Liner která nabízí celou řadu barevných odstínu. Trendem v tetovávní je,  aby obočí bylo sice výrazné,  ale  stále vypadalo přirozeně tak, aby nebylo poznat, že je tetované. Dovolujeme si pro ilustraci použít fotografii od firmy Long Time Liner kde jsou výsledky práce s těmito barvami tak jak je prezentuje sám výrobce 

 
 Pouze ilustrační foto výrobce barev Long Time Liner.